Kısa Etek Modelleri

Kişiye Özel Etek Seçimi

Posted On Şubat 4, 2018 at 1:17 pm by / Kişiye Özel Etek Seçimi için yorumlar kapalı

Sevgili hanımlar, etek seçimlerinde yine her konuda olduğu gibi sahip olduğunuz vücut tipinize uygun seçimler yaparak şık görüntüler elde edebilirsiniz.

 

Kısa boylu bayanlarda, eğer uygun vücut ölçülerine sahiplerse diz üstü eteklerin tercih edilmesi uygun olacaktır. Ayakkabıların topuklu tercihi hem çok uygun hem de boyunuza yardımcı olacaktır. Yüksek bel ve diz üstü eteklerin tercihi eğer beliniz ince ise dikkati belinize çekecek ve sizi daha uzun ve daha zarif gösterecektir. Yine altına giyeceğiniz topuklu ayakkabılar ile boyunuzu tamamen uygun gösterebilirsiniz.

 

 
Yine kısa boylu bayanlarda payetli, desenli ve parlak kumaşlar diz üstü eteklerle çok uygun olacaktır. Ayrıca şort etekler kısa boyu bayanlar için uygun bir seçimdir.

 


Eğer kısa boylu ve kilolu bir yapınız varsa bu durumda diz üstü olmayan, diz hizasında, daha sakin işlemeli ve desenleri olan payet kullanımı az ve koyu renkli etekler, sizin için daha uygun olacaktır. Bu durumlarda seçilen sade eteklerin üzerine canlı üstler seçilerek uygun bir görüntü elde edilebilir.

 

 
Kilolu bayanlarda, seçilen etekler diz hizasının üstüne çıkmamalı. Daha sade, desensiz ve koyu renkli seçimler yapılmalı. Kilolu bayanlarda açık renk kullanımında çok istekli olunduğu takdirde daha çok vizon ve koyu bej renk seçimleri daha etkili olacaktır. Eteğin yan kısımlarında bulunan işlemeler yada cepler, belinizin daha ince gözükmesine yol açacaktır. Yine kilolu bayanlarda etek için aksesuar olarak belde kalın kemerler kullanılması oldukça uygundur.

 

 
İnce bacaklı bayanlarda yine diz üstü olmayan, diz hizasında kalan eteklerin seçilmesi güzel görüntüler yaratır. İnce bacaklı bayanlar, etek deseni ve rengi konusunda çok rahat olabilirler. Canlı ve dolgulu eteklerin üzerine tamamlayacakları sade üstlerle hoş görüntüler yakalayabilirler. Yine ince bacaklı bayanlar kısa eteklerden kaçınmalı ve diz hizasında etekler tercih etmelidirler. Çok uzun etekler, ince bacaklı bayanlar tarafından tercih edilmemelidir.

 

 
İnce bacaklı ama kalın basenler sahip bayanlar, diz hizasında etekler ve uzun çizmelerle kombinler yapabilirler.

 

 
Uygun fiziki ölçülere sahip bayanlar üzerinde dar kesim ve diz üstü etekler oldukça şık ve hoş görüntüler sergileyecekir. Yüksek belli, vücuda oturan ve payetli eteklerin seçimi hoş gözükecektir. Ayrıca bu tip etekler parlak kumaşlar ile de tercih edilebilir.
 

945 Kişiye Özel Etek Seçimi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gece giyiminde yine uygun fizikli bayanlar, ön tarafı diz üstünde arkası kuyruklu etekler kullanabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken rahat kullanım açısından kuyruğun fazla uzun olmamasıdır. Kemer ve topuklu ayakkabı kullanarak da görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.

 

 
Son olarak kısa boylu bayanlar, etek yerine elbise seçerek ve elbiselerini bel üstünde kalın ya da bel altına sarkan kemerler ile kullanırlarsa daha rahat ve şık olabilirler.