Adil Işık

Kişiye Göre Etek Seçimi

Posted On Ocak 11, 2018 at 12:17 pm by / Kişiye Göre Etek Seçimi için yorumlar kapalı

Sevgili hanımlar, bu yazımızda kişiye göre etek analizi yapacağız. 

 

 

Son zamanlarda sokaklarda en çok giyilen giysilerin başında etekler geliyor. Siz kendinize hangi eteğin yakıştığını biliyor musunuz?

adil isik 2009 Kişiye Göre Etek Seçimi

Vitrinlerde sokakta önünüzde yürüyen kadının üzerinde evde dolabınızda bir sürü etek var. Kimini çok beğenerek aldınız ama size yakışmadı kimini beğenmediniz ama üzerinizde çok güzel durdu. İşte kendinize yakışan eteği giyebilmeniz için size birkaç öneri.
İş kadınları için
Masa başında çalışanlar klasik tarz etekleri tercih edebilirler. Bunlar düz dar kesim olabildiği gibi pileli yırtmaçlı kesimlerde olabilir. Fazla hareket etmedikleri için doğal dokulu ve likralı kumaşlar tercih sebebi olabilir.

Sürekli hareket halinde olanlar için ise hem şıklık hem rahatlık için bu yılın trendi olan kloşdiz altı boyunda etekler valonlu çingene etekleri ve çan tarzı etekler oldukça uygun.

İnce belli hanımlar için
İnce belli olmak şüphesiz her kadının hayali. Ancak kimi kadınların beli oldukça ince basen kısımları bele oranla daha geniş olabiliyor. Bu durumda dar kesimler tercih edildiğinde orantılı bir görünüm ortaya çıkmayabiliyor. Çok ince belli baseni daha geniş kadınlara basenden sonra çan tarzı inen etekler öneriyor.

Kısa boylu hanımlar için
Kilolu ve kısa boylu kadınlara etek boyu kısa etekler giymeleri tavsiye ediliyor. En fazla dizde biten etek boyları tercih edilmeli çünkü uzun etekler boyu daha da kısa gösterir.

Zayıf kısa boylu kadınlara da kısa etekler yakışıyor. Fakat modeller üzerinde değişik alternatifler kullanılabilinir. Çünkü bu tip kadınlar değişik modelleri rahatlıkla taşıyabilirler.

Renk seçimine dikkat
Etekler de renk seçimi de önemli. Renk seçimi ortama beden tipine ve eteğin modelinegöre yapılmalı.

Renk desen ve kumaş önerileri:
• Kısa ve dar etekler için koyu renkler tercih edilebileceği gibi gibi açık renk ve desenli kumaşlar da kullanılabilir.

• Uzun ve bol kesimli etekler için desenli soft renkler olabildiği gibi canlı renkler de kullanılır.

• Kısa ve pileli etekler için ekose kumaşlar ve düz koyu renkliler seçilebilir.

• Uzun düşük belli ve dar etekler için koyu renkler ve çizgili kumaşlar tercih edilebilir.

• Diz altı dar etekler için iri desenli karışık renklerin dışındaki diğer düz renkler seçilebilir…