Gelinlik Modelleri

Gelinlik Seçiminize ve Etek Tarzınıza Dikkat!

Posted On Ocak 2, 2018 at 12:17 pm by / Gelinlik Seçiminize ve Etek Tarzınıza Dikkat! için yorumlar kapalı

Sevgili hanımlar, gelinlik seçiminden yapılan bazı hatalar vardır, kısa boyluysanız uzun görünmek için tek parça gelinlik giymek ya da vücudunuzu tanımadan katologtan beğenilen gelinlikler gibi…

 

Gelinlik seçiminde fizik çok önemli. Gelinlik diktirmek isteyenler, modacılardan yardım aldıklarında ölçülerine uygun gelinlik kesiminde daha hızlı karar verirler. Eğer seçtiği gelinlik ölçülerine ve tarzına gitmeyecek bir seçim olmuşsa seçeceği terzi onları daha farklı bir stile, modele yönlendirip onlara uygun ölçülerde gelinlik hazırlayabiliyorlar. Burada önemli olan gelinin kendi vücudunu tanımasıdır. Genel olarak internet üzerinden veya vitrinlerden gördükleri modeller ile seçim yapan gelin adayları, o modelin kendi vücudunda nasıl duracağı konusunda ise tam bir karanlıktadır. Bu yüzden seçeceğiniz gelinlik modeli kadar seçeceğiniz terzi de çok önemlidir. Sizi çok iyi tanıması, neyi taşıyıp neyi taşıyamayacağınızı bilmesi gerekir. 

 

Gelinlikte Etek Nasıl Belirlenir?

Tek parça gelinliklerde etek çok fazla sıkıntı yaratmaz. 2 parça gelinliklerde üst tarafta şifon tercih ederseniz alt tarafı da şifon olarak tamamlamalısınız. Üst bedende Fransız dantel uygularsanız da, alt eteğinizi toplayıp eteğin yanlarından Fransız dantelleri çıkarıp eteğe hareket katabilirsiniz. Size önerimiz şudur ki; Fransız dantel işlemeli bir üst beden tercih edecekseniz muhakkak etekte toplamalar yarattırın ve Fransız dantellerini içinden gösterin. Gelinlikte önemli olan üst bedendir. Üst beden tamamlandığı zaman alt beden sizin beğeneninize kalmıştır. Burada halk arasında bilinen bir yanlışı da düzeltmek isteriz. Kısa boylu kadınlar gelinlik seçiminde daha uzun görünmek adına tek parça gelinlik tercih eder. Halk arasında yaygınlaşmış olan bu gelenek tamamen yanlıştır. Tek parça bir gelinliğin altına giyilmiş olan kabarık bir jüpon giydiğiniz zaman gelinliğin içine gömülür ve boyunuz yine kısa gözükecektir.

Aşağıda gelinlik modellerine göz atabilirsiniz.

00 Gelinlik Seçiminize ve Etek Tarzınıza Dikkat!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modelleri görebilmek için aşağıda ki fotoğraflara tıklayınız!